Poprvé u ovcí

08.07.2012 11:48

Tak už si to Shira vyzkoušela. 6. a 7.7., když jsme byli v Banataj Wind na návštěvě.

Uplně nejdřív jsme chodily okolo košáru, kde uvnitř už byly ovečky. Shira se na ně měla soustředit, což nebyl problém :-D

Následoval vstup dovnitř a vypuštění dravé zvěře :-D

Shira se o ovečky zajímala. Hlavním úkolem (nejen prvního setkání) bylo prohlédnutí, očuchání oveček. Shira měla ocásek jako malamut, pěkně do spirálky. To prý znamená, že zatím to bere jen jako hru. Druhý vstup do košáru vypadal podobně – zájem o ovce, očuchání, ale né kousat a útočit na ně. Což Shira nedělala:-)

Druhý den naší návštěvy jsme se k ovečkám opět vydaly. Tentokrát už měla Shira ocásek níž. Zaměřily jsme se na to, aby okolo nich zběsile nelítala, ale pěkně klidně chodila – držela jsem ji na obojek, chodily jsme za stádem a já jí mírnila („ššš“ a „pomalu“). Jedné ovečce se ale povedlo vyběhnout z košáru a Shira hned za ní. Hrůza děs, nedala se odvolat, nereagovala a já se bála o ovečku. Naštěstí se jí nic nestalo, Shira si dala říct a na povel si sedla. Další vstup vypadal obdobně, chodila okolo ovcí, šla i blíž si čuchnout, pokud je chtěla „prohnat“, dostala zákazový povel; pochvalu, když chodila správně. Vždycky než jsem jí odvedla z košáru, přišel nějaký povel a ooobrovská pochvala:-)

Napotřetí jsme k ovečkám vyrazily navečeru. Shira byla už trochu unavená, ale stejně jí ovečky bavily a zajímala se o ně. Při posledním vstupu už byla únava hodně znát, rozptylovaly jí jiné věci. Proto jsme ještě s ovcemi „pohly“, abych jí mohla pochválit a následně opustit košár.

 

Když to shrnu: myslím, že Shiru to hodně baví (i podle toho jak vyváděla, když byli v košáru ostatní), první seznámení bylo takové navnadění a v budoucnu to bude prima:-) Pro mě z toho vyplynulo, že musíme cvičit ovladatelnost, aby se podruhé neopakovala situace s uprchlou ovečkou!