Agility jsme v Brně trénovaly pod vedením Verči Otýpkové na PVH Kafky :-)

Momentálně v Praze trénujeme u Peti Hamšíkové v OSA Dingo.

Agility

Intenzivka s Peťou Hamšíkovou

26.02.2015 20:11

V sobotu 31.1. jsme se v Jenštejně zúčastnily agility intenzivky u Peti Hamšíkové. Od podzimu jsme neběhaly a já už začínala mít trochu absťák :-) Bylo to vše nad moje očekávání! Tedy ta část, která se týká mě a Shiry.

Shirunka se kráásně soustředila, běhala a vnímala nádherně. Jen má chudák trošku horší kondičku :-D Slalomy jí šly skvěle, na zapichovacím je sice rychlejší a tlapičkuje, ale i tady ho zvládala krásně, těžké náběhy, myslím, že špatně naběhla jen jednou nebo dvakrát a nestalo se, že by vypadla. Parádička! :-)

Navíc Peťa postavila moc pěkné parkury (sekvence?), vyzkoušely jsme si nové věci, které jsme ještě nedělaly.

Zkrátka to bylo báječné :-)

V novém...

17.10.2014 20:22

Spolu se stěhováním do Prahy přišla otázka, kam budeme chodit na cvičák...? Verči způsob vedení psa a celkevě tréninky nám strašně vyhovovaly. Najde se aspoň nějaký trenér, který nám sedne? Plně doufám, že jsme našly a zůstanem. V pondělí 13.10. jsme byly na prvním tréninku v OSA Dingo u Petry Hamšíkové. Z první hodiny jsem nadšená. :-)

Intenzivka Kafky

13.10.2014 20:21

V sobotu 11.10. jsme se vypravily vlakem z Prahy do Brna, kde nás v neděli čekala agility intenzivka s Verčou Otýpkovou.

Jelikož jsme měly naposledy trénink na táboře (pak už jen závody a mini trénink slalomu před nima), taky to tak vypadalo. Já si musela vzpomenout, jak pořádně psa vést a trošku jí pomoct. Shira si zas musela vzpomenout, jak se to běhá :-D

Během dne svítilo sluníčko, byla skvělá atmosféra, grilovačka, cider a především společnost skvělých lidí.

Načerpaly jsme spoustu pozitivní energie. :-)

Trojzkoušky Třebíč

28.09.2014 21:45

Se Shirou jsme se 27.9. vypravily do Třebíče na trojzkoušky – naše první oficiální závody! V celé té natěšené atmosféře a náladě a díky povzbuzujícím psům to Shira pojala ne jako týmový sport, ale jako individuální záležitost. První běh tak byl naprosto příšerný, kdy na mě neustále štěkala, nebyla schopná reagovat na povely a prostě si zaběhla vlastní parkur. Tak tedy první disk. Druhý běh byl drobět lepší, už i trochu vnímala, ale ještě pořád byla uplně neovladatelná. Takže druhý disk. Třetí běh už, jupí jej, vnímala, nicméně s třemi odmítnutími na slalomu jsme se diskly znovu. Takža disk potřetí :-D

Parkury se mi strašně líbily :-)

Nicméně celý den jsem si báječně užila s ostatníma Kafkama a s holkama z VelMezu. Takové pěkné zakončení prázdnin.

LVT NAPLNO

04.09.2014 11:33

Po roce na druhý ročník agility tábora s Verčou Otýpkovou.

Super parta lidí (oproti loňsku trochu větší) a úžasné ubytování.

Skvěle jsme si potrénovaly, získaly opět spoustu nápadů a podnětů co cvičit, pilovat a zlepšovat :-)

Skvělý a opět nezapomenutelný týden se skvělými lidmi a psi.

Díky :-)

 

VShira si užívala (kromě agility samozřejmě) především společnosti  Tarky a Mufa. :-)

Díky všem :-)

 

JK Brand Cup

23.07.2014 20:25

V neděli 20.7. jsme se Šiškou vyrazily na naše první závody – neoficiální agility v Kyjově.

Počasí bylo velmi pěkné – celý den sluníčko, horko (na parkuru až moc) :-)

Prima partička spoluzávodníků a podpory (ještě jednou díky Mirce, Alče, Ivče, Lucce, Klárce a Jindrovi)

Hned při prezenci jsme dostaly uvítací balíček plný pamlsků. Následně jsme „zakempili“ ve stínu, rozložili kennelky a šli se porozhlídnout, kde co je.

Na řadu jsme se Shirou přišly až kolem půl jedenácté v kategorii Začátečníci L.  Běžely jsme jako první :-) Měly jsme snížené skočky na M, na parkur jsem mohla s hračkou. Diskvalifikovat jsme se mohly pouze za vyvenčení na parkuru. Začinaly jsme Jumpingem. Z nějakého důvodu nevběhla do tunelu (na místě jsem myslela, že jsem jí utekla, na videu to vypadá, že jsem jí ukázala málo a právě asi i utekla), takže jedno odmítnutí. Tím jsme se trochu zdržely a náš výsledný čas tak byl 28,75 vteřin. Celkově nám to stačilo na 9.místo :-)

 

Druhý běh – agility, jsme šly na řadu opět první. Zastavovaná zóna na kladině byla pěkně odbytá, taktéž zóna na áčku byla možná tak drápkem :-D Dálku se rozhodla přeskočit s dotekem tlapky. Nicméně nám pan rozhodčí nic nemávnul a my tak doběhly čistý běh v čase 24,94 vteřin. První místo jsme si udržely po celou dobu :-)

 

Mezi běhy jsem si dala výborné kuřecí masíčko na grilu se zeleninou, obhlídla jsem stánky s pamlsky a obojky. Jeden jsem Shiře koupila za ty krásné běhy :-)

V celkovém součtu jsme se umístily na krásném 4. místě.

Na závěr jsme is počkaly na vyhlášení a frčeli (totálně unavení náročným dnem) domů :-)

Díky!

Foto na rajčeti zde.

Video na youtube zde.

Intenzivka s Verčou Otýpkovou 31.5. 2014

04.06.2014 21:09

Uf. Náročná intenzivka. Po dlouhé době nám to vůbec nešlo :-( Já jsem to mé chuďátko nedokázala pořádně (na)vést, ona už pak z toho byla zmatená a otrávená. Poslední parkur už se vůbec nesnažila. Uplně nakonec jsme si dali tunýlky a pár skoček pro radost, tak ji to povzbudilo :-)

I přesto jsme si to obě užily. Bylo pěkné počasí, super parta lidí a celý den jsme zakončili grilovačkou.

Shira se večer nabaštila, padla a spala.

Fotky na rajčeti zde, děkuji za ně Peti a Anet :-*

Intenzivka s Peťou Častovou 5.1.2014

05.01.2014 19:54

V neděli 5.1. jsme se vypravily do města Všetohuly na agi intenzivku. Byla jsem zvědavá, jak nám to po vánoční třítýdenní pauze půjde. Dopadlo to více než dobře. Shira skvěle naladěná, krásně reagovala a běhala, záseky byly samozřejmě jen díky mě :-) V posledním parkuru už se moc nesoustředila a běhala pomalu (což je ale zcela pochopitelné).

Pořád nestačím žasnout, jak jí to jde. Je prostě úžasná!

Video samozřejmě máme, můžete nahlédnout zde na youtube. :-)

 

Intenzivka s Anetou Grygarovou

15.12.2013 16:27

Jak popsat intenzivku jiným slovem, než náročný? Zejména pro páníčka. Zase jsem se naučila jiné věci, trochu psovi pomoct (občas se jí snažim nezmást a pak je to kontraproduktivní :-D ) a hlavně jak mu mám ukázat, kam chci aby běžel.. Moc se mi líbilo a jsem ráda, že jsme to mohly absolvovat a snad se zas o kousínek zlepšit.

Shiru musím jen chválit, je prostě úžasná (jen já jí to kazím :-( ). Kolikrát mám pocit, že mi te myšlenky. Šikovná moje holčička :-)

Foto žádné není, pouze sestříhané videjko toho, co se nám podařilo (no přece si tam nedám ty kyksy, nee?).

Odkaz na youtube tu.

Trénujemeee

24.09.2013 16:55

Tak konečně po prázdninách se opět vrháme na trénink, tentokrát už snad budeme docházet pravidelně. Včerejší trénink byl naprosto skvělý. Nejen, že já jsem se skoro vůbec nemotala po parkuru, ale Šíša se krásně soustředila a makala jako blázen! :-)

Ukázalo se, že občasné potrénování na procházce, doma, ve výběhu je velmi efektivní, navíc na to stačí jen stromy (velké kameny, lavičky, apod) a pařezy (na zóny; případně doma prkno).

We'll keep going :-)

1 | 2 >>