Deník

Rok druhý

22.12.
Oslavila jsem druhé narozeniny! Dostala jsem dortík, hračky a nový obleček (to prý, abych na trénincích nevychladla).
září 2013

Už jsme zase v Brně. Chodíme na tréniky, na procházky, potkávám zase staré známé kamarády.

14.-21.8.

Byla jsem na agility táboře! Tý jo, to byl ale náročný týden, dopoledne jsme běhali, po obědě odpočívání, odpoledne a večer jsme zkoušeli a učili se nové věci. Jela bych znovu!

5.7. 2013

Výlet na Šumavu. Nějaký takový mi už pořádně chyběl. :-)

8.6. 2013

Výlet do Hlavečníku a tedy i za maminkou! Já se těšila na procházky a řádění, ale hned ráno jsme odjeli za panem veterinářem, kde mě nutili si něco vrazit do tlapičky. Tak jsem jim tam udělala pořádnou scénu! Pak už si nic nepamatuju, prý jsem spala. Když jsem se probudila, panička se spolu s mojí maminko-chovatelkou koukaly na rentgeny a vypadaly nadšeně. A to je dobře :-) 

1.6. 2013

Dneska jsme byly zase na cvičáku, ovšem tentokrát na celé odpoledne :-) Nejdřív jsme si daly krátkou prochajdu, to jsem se rozehřála a rozběhala, pak jsme se vrátily na „místo činu“ a celé odpoledne jsme s paničkou běhaly po parkuru. Byla jsem pořád chválená – taky jsem se snažila! Po pořádné práci jsem pak doma dostala výbornou véču a s paničkou jsme vytuhly na gauči :-)

8.5. 2013

Jupí, zase u oveček! Bylo to ale strašně kraťounké :-( jenom jsem si poběhala po košáru asi minutku a pak už jsme musely jít. Panička se ale tvářila navýsost spokojeně, dostala nějaký papír Protokol o zkoušce vloh k pasení. Tak asi dobrý :-))

30.4.2013

Jupí, zase výlet na přehradu! Konečně začíná být pěkně a budu se moct ráchat v rybnících. Musím si zapamatovat důležitý postup: vylézt z vody, rychle doběhnout k páníčkům, hodit před ně klacík a teprve pak se oklepat. Nikdy to nečekají :-D

   

14.3.2013

Príma výlet s novou kámoškou Lyrou! Panička se celou cestu klepala, že je jí zima, ale větřík byl suprovej, bylo příjemně!

11.2.2013

Dnes je to přesně rok, co jsem přijela k paničce. To jsem byla mimino, teď už jsem velká holka!

5.1.2013

Dneska jsme jeli k mamince do Hlavečníku! A dokonce přijeli sourozenci. Pěkně jsme si pohráli, šli jsme i na procházku.

Rok první

22.12 2012

Dnes je mi už celý jeden rok! A je to taky osm měsíců, co jsem u paničky. Dostala jsem dort z vepřových nožiček a supr hračku :-)

Hezké narozeniny, sourozenci!

  

7. 12. 2012

Dnes jsme byli na pořádné procházce! Panička měla na nohou běžky, já postroj a chvílema jsem tahala (prý to nesmim přehánět)! Bylo to príma, tak jsem to na rovince pořádně rozběhla, panička ječela a spadla:-D Mission completed!

27.10.2012

Je to ale super podzim! Jsme hodně venku, pouštíme draky, byli jsme se podívat na přehradě a dneska napadl sníh!

  

20.9.2012

Dneska jsme se byli podívat v brněnské zoo! To byla parááda. Nejdřív jsem nevěděla, kam dřív, všude byla spousta vůní a smrádků. Ale pak jsem zjistila, že každý čuch vede k nějakému zvířátku. Nejvíc jsem se líbila lamám, největší sranda byla se surikatama. Ale pěkně mě to unavilo, cestou domů šalinou jsem pěkně spinkala :-)

      

17.9.2012

A je to tady, přesně jak panička slíbila:-) Byli jsme na agility. Už vím, co to je! Největší sranda byla běhat takovým tunelem, vždycky, když jsem ho proběhla, tak se se mnou tahala o uzlík. Taky jsem si tam našla kamarádku! Supr, už se těším na další!

23.8.2012

Včera mi bylo 8 měsíců! Panička mě zvážila a změřila, aby viděla, jak jsem zas o kus povyrostla. Teď v létě chodíme hlavně na procházky, koupat se k rybníku a cvičíme. Už se těším na září do Brna, prý budeme chodit někam na frisbee a nějaké agility :-O Jsem na to moc zvědavá!

6.-7.7.2012

Panička má konečně čas a mohly jsme vyrazit k mojí mamince Gině do Banataj Wind. Potkala jsem tam i ségru Sunny! Pěkně jsme spolu blbly, hrály si a plavaly. Dokonce jsme se vydaly k ovečkám! Jééé to mě tak bavilo. Léto je príma:-)

22.6.2012

Dnes je mi celých 6 měsíců.  Za chvíli ze mě bude velká holka. Tak právě musim ozkoušet, co všechno mi u paničky projde. Největší otrava je, když volá „Ke mně“. To mě ale opravdu nebaví, zrovna si něco čuchám, dívám se a v tu ránu toho musím nechat a přijít??

Ale jinak se celkem snažím, ona z toho má vždycky radost:-) Mám taky oblíbenou hračku, panička vyrobila takový přetahovátko a hrajeme si s ním jen někdy.

A co je ještě u nás nového? Začala mě bavit hra Na schovku. To se vezmě nějaká moje hračka, kterou dobře znám, pak musím sedět na místě, panička jí schová a já hledám. To je vám sranda! A nejlepší je to venku, na zahradě nebo ve výběhu, to je možností, kde to může být. A já hledám, čuchám a když to najdu, tak si s hračkou hrajeme:-)

3.6.2012

Tak jsem jela poprvé vlakem! A rovnou velkou cestu do Brna. Páníček už nejel, takže auto nebylo a panička rozhodla – bude to vlak. Já jsem jí chtěla ukázat, že jsem hodná velká holka a pěkně jsem celou cestu spala. Pak bylo príma se chodit pomazlit k takovým hodným lidem přes uličku:-) Jéé to bylo drbání. 

Pak jsme nasedli na šalinu a za chvíli jsme byly doma.

22.5.2012

Dneska je to už 5 měsíců, co jsem na světě:-) Všechny zoubky už jsou vyměněné (konečně) a dorůstají nové. Ještě ta srst. Některý chlupy už mám jak velká borderka, ale za zádech a na zadku pořád to chmýří štěněcí:-(

Stále baštim masíčko, zkoušim nové a nové druhy, totéž se zeleninou. Ta teda nic moc.

Paničce začalo zkouškový, tak chodíme jen na kratší procházky (ale naštěstí často, to já si vždycky řeknu). Už aby ho měla za sebou a chodily jsme každý den na dloooouhý výlety k rybníku! Plavání je totiž super!

 

30.4. 2012

Sluníčko už teda pěkně svítí! A na ten můj černý kožíšek ještě víc. Vyrazila jsem s paničkou o víkendu k rybníku. Plavání mě teda bavilo víc před měsícem, teď se mi do vody moc nechtělo. Ale nakonec jsem tam hupla, jednak tam byla panička a dělala super vlny, druhak jsem se fakt potřebovala zchladit. Pak jsem tam dokonce běhala pro klacíky!

Na čarodějnice jsem byla s pánečkama grilovat. Dávali si maso a buřty, já dostala supr krůtí kost na ožužlávání. Byla tam spousta dalších lidí, bylo to moc prima! Hlavně mi všichnim házeli klacíky! Večer jsme přišly v 10 hodin (panička taky odpadla) a já spala až do devíti!

22.4.2012

Dneska slavím už 4 měsíce! K tomu se mi viklají 4 zoubky a dokonce řezák už mi vypadl! Mám tam pěknou díru :-)

4.4.2012

Výlet do Lužánek. Nejdřív jsme nasedli na šalinu. Jeli jsme dlooouho, ale já si pěkně lehla paničce k nohám a dívala se kolem sebe. Když jsme dorazily (na Moravák), chvíli jsme čekali na ostatní a pak jsme nasedli do další šaliny. Z té jsme vystoupili a šli ještě kus pěšky. Dorazili jsme do parku, kde si páníčci dali pivo/víno a já si našla skupinku pejsků, s kterýma jsem dováděla. Když jsme přijeli večer domů, pěkně jsem se najedla a hned jsem padla do pelíšku.

1.4.2012

Návštěva školky pro štěňátka. Bylo to prima, mám hodně nových kamarádů! Musela jsem se pekelně soustředit celou třičtvrtě hodinu! Chtěla jsem si hrát, ale to bylo pořád „k noze, k noze“. No tak jsem se teda občas snažila:-) Pak jsem všem ukázala, jak se přechází agiliťácká lávka a poprvé jsem zkoušela prolézt tunel. To byla, panečku, neděle!

23.3. 2012

Poslední očkování! Opět v Pacově. Zase mě prohlédli, zvážili a pak mě naočkovali. A protože to bylo i proti vzteklině, mám teď na obojku prima červenou známku.

9.3.2012

Odčervení. Dostala jsem kousek taveného sýra, byla to mňamka. Panička pak říkala, že v tom byl prášek. Pak mi bylo trošku špatně, večer jsem zvracela. Zřejmě jsem snědla venku nějakou ňamku (panička to nazývá fujtajbl), do toho ten prášek... Naštěstí druhý den už mi bylo dobře!

2.3.2012

Další očkování, tentokrát v Pacově u paní veterinářky Šťástkové. Nejdřív mě pěkně prohlídla, zvážila, paničky se zeptala, co jím. Pak mi sestřička dala kousat takovou žlutou dobrou věc a já si ani nevšimla, že mi píchli žihadlo. Jen teda potom to hooodně svědilo.

20.2.2012

Dnes ráno jsem nedostala do misky granule! Co je to za změnu?? ÁÁ, jo tohle, masíčko. Mňamka, vyluxovala jsem celou misku. Tak tohle mi pojede, prosím nášup!

13.2. – 20.2. 2012

Navykám si na nový režim. Oba páníci jsou občas pryč, chodí do školy. Ale já jsem hodná, pěkně spím v kennelce, občas si pohraju s plyšáčkama. Taky jsem si zvykla hezky jezdit autem, celou cestu spím.

Prozkoumávám Brněnský psí výběh, poznávám kamarády.

12.2.2012

Přes noc jsem pěkně spala, ani mě nenapadlo se budit, natož brečet. Jsem totiž velká holka!

První cesta do Brna. V autě jsem ležela paničce u nohou a snažila se spát. Špatně už mi nebylo.

 
11.2.2012

A je tady den D. Dneska se musím rozloučit se sourozenci, ale co hlavně, tak s maminkou! Ale byla jsem statečná a vůbec jsem nebrečela! Jen v autě mi nebylo moc dobře, to ta mrkvička, kterou jsme se sourozenci zkřoupali.

8.2.2012

Byla jsem u pana veterináře. Ten nás všechny prohlédl – zkontroloval pupík, zoubky i ouška, změřil teplotu. Pak jsem byla naočkovaná a očipovaná. Pak každý z nás dostal vlastní pet pas a byli jsme zaregistrováni do centrální evidence.

22.1.2012

Je mi celý 1 měsíc! Už nebaštím jen od maminky, ale dostávám přilepšíno. Dnes jsem se sourozenci prozkoumávali zahradu. Dalo nám to pěkně zabrat.

13.1. 2012

Jsou mi už tři týdny. Dávno jsem otevřela očička, dokonce jsem odčervená! Také mi začínají růsst zoubky.

Dnes mě přijela navštívit moje budoucí panička:-)

22.12. 2011

Narodila jsem se 22. prosince jako sedmé štěňátko v 7.35 hodin. Vážila jsem 360 g.