Dogfrisbee trénujeme na PVH Kafky u Verči Otýpkové. :-)

Fotogalerie dogfrisbee

Trénujeme!

Seminář Kafky

20.04.2014 14:26

V sobotu 12.4. jsme se vypravily na dogfrisbee seminář k Verči Otýpkové na Kafky.

Celé dopoledne jsme trénovali hody (jak základní, tak i různé tríčky), poslechli jsme si o správné technice hodu (a správném hodu psovi), o soutěžích, jakými disky lze házet.

Odpoledne už jsme házeli psovi, každý individuálně podle toho, jestli byl začátečník nebo už pokročilejší házěč :-)

Se Shirou jsme potrénovaly klasické hody, overy, na závěr i odraz od těla a chycení disku. Dál jsem dostala rady, jak trénovat, aby se Shira neflákala s přinášením disku.

Zkrátka jsme si seminář moc užily, obě jsme vyčerpané padly večer do pelechů.

Co nového..

16.12.2013 16:29

Já stále vylepšuji hody, konečně mají žádaný směr :-D Shira se zlepšila v přinášení, jak se ukázalo, krátké poházení a dlouhé chválení a potahání je velmi efektivní.

Procvičujeme skákání přes nohu a chycení disku, motýlka, flipy atd.

Házení

13.06.2013 17:54

Tak já poctivě trénuji házení, které mi jde každým dnem o trochu lépe, nicméně mezery jsou pořád veliké :-D Shira pěkně chytá, jen to nošení je dost vlažný. Momentálně jsme zkusily taky něco nového, skok do náruče a chycení frisbee, skok přes koleno a chycení frisbee :-)

Novinky z tréninku

05.10.2012 10:15

Dozvěděla jsem se, jak mám házet a že to mám setsakra trénovat. Se Shirou teď trénujeme „Drž“, „Pusť“ a „Podej“ nejen s diskem, ale i s ostatními hračkami.

Také musím zabrousit staré disky – ty už budou pouze na přetahování.

Nové disky

08.06.2012 19:34

Tak dnes dorazily disky z dogshop.cz. Objednávala jsem 2, typ Hero 235 Xtra Distance v červené a bílé barvě.

Hned jsme je šly vyzkoušet, pěkně si s nimi potahat a zaházet rollery:-)

Více fotek: 1verunka.rajce.idnes.cz/8.6._zatezkavaci_zkouska_novych_disku/

Přinášení disku

Co jsme dneska začaly dopilovávat

23.04.2012 18:53
Přinášení disku a jeho pouštěné. Zaměřila jsem se na to, aby mi je nosila do ruky. Ale jsem i spokojená, když mi je donese k nohám. Už pomalu chápe, co po ní chci, ale cvičíme to po chvilkách, abych si to nepokazila – když je unavenější, disky si nechává a kouše je, popř. nosí ke mně, ale daleko....

Rollery

31.03.2012 11:14
Následně jsem už házela rollery, tj. disk, který se kutálí po hraně. Myslím ale, že jsem to zbytečně  uspěchala a vrátím se pěkně na začátek – Shira nechce disky moc přinášet.

Motivace

Začínáme pěkně zlehka.

Nejdříve šlo v podstatě o motivaci, kdy jsem nejdříve s diskem pohybovala po zemi, když po něm chňapla, tak přetahování – pustit na chvilinku – přetahování. Pak jsme se různě honily. Ke konci hry jsme všechny tyto fáze pěkně střídaly.